Matkavarustuse nimekiri

Siit leiad ainult tooteid, millega olen ise matkal käinud ja julgen soovitada.

Mida jalgsimatkale kaasa pakkida?

Olen teinud nimekirja varustusest, mis on võimalikult kerge nii seljale (kerge kaal) kui rahakotile (pole liiga kallis). Asjad on matkadel läbiproovitud ja testitud kvaliteediga.

matkavarustus

Matkal võtab kõige rohkem ruumi ja kaalu ööbimiseks vajalik varustus (inglise keeles: sleeping system). Üldiselt kehtib reegel: mida rohkem kihte ja materjali on sinu ja maa vahel, seda parem.

Ööbimine

ca 4kg

Matkaköök

Oluline osa igast matkast on toitumine. Laias laastus võib arvestada, et toitu kulub ca 1kg päevas. Mõtle, kas ja kui kaua sinu kaasa võetud toit säilib. Võimalusel tarbi seda nii, et pikemalt säilivad ja temperatuuri kõikumisele vastupidavamad toidud jäävad matka lõppu.

ca 6kg (0,5kg söögi valmistamise varustus + 3kg vett + umbes 1 kg päevas toitu + 0,2-0,4kg matkagaasi)

Varustus

Paki nii vähe ja nii kergeid asju kui võimalik. Varustus pakub küll mugavust laagris olles, aga mida raskem on kott, seda vähem jõuad matka ning teekonna kulgemist nautida.

matkakott

ca 3kg (1,2kg varustus + 2-3kg matkakott)

Riietus

Matkariietuse valikul väldi puuvilla. Puuvill hoiab niiskust endas ning palavaga muutub olemine higiseks. Jahedas muutuvad puuvillast riided niiskeks ja külmaks. Teksapüksid ja puuvillased T-särgid jäta koju. Polüester, nailon, merinovill on märksõnad, mida otsid. Need materjalid juhivad niiskuse kehast eemale ja kuivavad kiirelt.

Hügieen

Matkal enda puhtuse hoidmisel peab teatavaid kompromisse tegema, aga see ei tähenda, et hügieeni ja enda eest hoolitsemise võib täiesti unustata. Kui vanni, dušši ega sauna pole, siis peab käepäraste vahenditega hakkama saama. Ei hakka siin eraldi välja tooma hambaharja ja -pastat, mille võiks ikkagi kodust kaasa võtta.

Meditsiin

Kategooria, mida ma loodan, et võimalikult vähe vaja läheb. Kuna matkad on pigem tsivilisatsioonist kaugel, on soovitatav lihtsamad esmaabitarbed kaasa pakkida. Kui ise matkaapteeki kokku panna ei viitsi, ajab asja ära ka autoapteek.

 

Head matkamist!

RMK radadel matkamas

Shopping Cart
Scroll to Top